Architekt wnętrz Poznań

Projektowanie wnętrz to ważny etap tworzenia przestrzeni. Architekt wnętrz w mieście takim jak Poznań, jest odpowiedzialny nie tylko za ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni. Nowoczesne wnętrza mieszkań i lokali w dużych miastach powinny być urządzone zgodnie z najnowszymi standardami.

Profesjonalizm i skierowanie na klienta

W pracowni Sztyblewicz Architekci opracowujemy profesjonalne projekty, według najwyższych standardów. Człowiek poruszający się w przestrzeni, którego potrzeby i priorytety zmieniają się w czasie jest punktem centralnym, wokół którego planujemy.

Zadaniem Architekta wnętrz z naszej pracowni w Poznaniu jest przede wszystkim poznanie potrzeb i oczekiwań klienta. Wnętrze każdego mieszkania, biura czy lokalu użytkowego musi być dostosowane do charakteru użytkowników i wykonywanej w nim aktywności. Dlatego bardzo ważne jest rozpoczęcie od rozmowy z klientem jak wyobraża sobie wnętrze.

Etapy projektu

Nasze projekty powstają w kilku etapach. Każdy architekt wnętrz musi najpierw zebrać informacje techniczne dotyczące wybranego wnętrza w Poznaniu. Konieczne jest nie tylko wymierzenie parametrów, ale dodanie umiejscowienia instalacji i zajmowanej przez nie przestrzeni. Po tym przygotowujemy tzw. układy funkcjonalne – przykłady różnych układów wnętrz. Kiedy dostaniemy akceptację wybranego układu, możemy przystąpić do tworzenia wizualizacji. To pierwszy etap, na którym można sobie naprawdę wyobrazić etap końcowy. Kolejną czynnością jest przeniesienie tego na rysunki techniczne z dokładnymi pomiarami. Po pełnej akceptacji możemy przygotować potrzebne zestawienie materiałów, mebli, oświetlenia itp., żeby w końcu zabrać się do nadzoru nad realizacją.

Układ funkcjonalny

Czym właściwie jest układ funkcjonalny? To wstępny etap prezentacji naszych pomysłów na organizację przestrzeni. Nie ma jeszcze szczegółów, wszystkie elementy są zamarkowane. Architekt wnętrz przygotowuje też wirtualny spacer 3D po zaplanowanej przestrzeni w lokalu w Poznaniu. Dzięki temu możemy dokładnie domówić z klientem jakie rozwiązania wybiera.

Na podstawie zaakceptowanego układu funkcjonalnego możemy utworzyć pełną wizualizację z przedstawieniem konkretnych mebli, kolorów, tekstur – wszystkiego co będzie decydować o charakterze wnętrza. Pełna wizualizacja pozwala też lepiej zrozumieć jakie są zależności między poszczególnymi projektowanymi pomieszczeniami lub wydzielonymi przestrzeniami.

Nadzór lub realizacja pod klucz

Naszymi klientami są osoby prywatne, firmy, właściciele mieszkań na sprzedaż. Niektórym wystarczy tylko istniejący projekt, który przekażą do realizacji ekipie remontowo-budowlanej. Jeżeli obawiasz się, że to zbyt dużo albo po prostu nie masz czasu na nadzorowanie realizacji, to mieści się ona w zakresie usług naszego biura. Czy może być wnętrze lepiej przygotowane do użytkowania niż to stworzone pod okiem architekta wnętrz?

Jesteśmy w stanie przeprowadzić również realizacje pod klucz. W takim wypadku nie musisz się w ogóle martwić realizacją, tylko odebrać gotowe, nowe wnętrze.

Dziesiątki zrealizowanych projektów

Projektowanie wnętrz to nasza pasja i coś co robimy od wielu lat. Na naszym koncie mamy wiele zrealizowanych projektów, które najlepiej pokazują nasze możliwości i doświadczenie. Nie jesteś pewien czy nasz pracownik to architekt wnętrz, do którego powinieneś się zgłosić w Poznaniu? Zachęcamy do obejrzenia galerii. 

  • Kliknięć: 4794

© 2023 Sztyblewicz Architekci | site by Trojka Design